W najnowszym numerze PiZ piszemy o monitorowaniu pracy zespołu
Odsłony: 10

W następnym numerze magazynu Personel i Zarządzanie już niedługo ukaże się ukaże się artykuł Katarzyny Kłobukowskiej, w którym autorka pisze o monitorowaniu pracy zespołu pod kątem pojawiających się w nim dysfunkcji oraz narzędziach, które pomagają im zapobiegać. "Trucizna w zespole"- przydatna lektura dla osób odpowiedzialnych za budowanie i zarządzanie zespołem.

Nasza przygoda z surwiwalem
Odsłony: 9

Cudowna majówka za nami. Nowe umiejętności zdobyte, głowa pełna wiedzy, a przede wszystkim ciekawe spotkania z innymi pasjonatami outdooru. Wiemy już m.in. jak posługiwać się Alfabetem Morse’a, jak wykorzystać pnie drzew do rozpalania ognia, jak spędzić noc w lesie nie niszcząc przyrody, jak orientować się w terenie oraz jak wysyłać sygnały alarmowe. Wszystko to podczas jednego kursu z metodyki zajęć outdoorowych dla instruktorów surwiwalu i bushcraftu, a to dopiero początek. Obcowanie z przyrodą przyciąga jak magnes, stąd z całą pewnością nie jest to ostatnia nasza przygoda z surwiwalem i najpiękniejsze jest to, że całą tą wiedzę możemy przekazywać dalej uczestnikom naszych szkoleń outdoor.

Artykuł na temat konfliktu w zespole wielokulturowym w miesięczniku Benefit
Odsłony: 86

Właśnie ukazał się artykuł Katarzyny Kłobukowskiej na temat zarządzania konfliktem w zespole wielokulturowym. Autorka wymienia czynniki, które mogą mieć wpływ na powstanie konfliktu w takim zespole, jak również podaje kilka uniwersalnych zasad, które mogą pomóc poruszać się po nieznanym terenie. Samoświadomość, wiedza na temat oczekiwań innych czy umiejętność przystosowania się to tylko niektóre z nich.